וירוס הקורונה בצל המשפט

כולנו חווים בימים אלה שגרה שונה ממה שאנו רגילים. כחלק מכך, כל השוק מושפע כתוצאה מוירוס הקורונה וחשוב לדעת גם כיצד הנושא המשפטי בא לידי ביטוי בימים אלה.

הקורונה למרות שהייתה אמורה להשפיע רק על ענף הבריאות, היא פוגעת כמעט בכל תחום מחיינו. ברור עם כן שגל התביעות שיגיע בחלוף התקופה יהיה גדול ונרחב, בין אם מדובר בתביעות של נזק כלכלי, נזק משפטי, נזק רכושי, תביעות עבודה, הפרות חוזים וכד’.
כחלק מהתרומה למשק הישראלי, נרתמנו גם אנו למתן תנאים מיוחדים לטיפולים המשפטיים הנובעים כתוצאה מהשפעות הקורונה. כתרופת מנע, בימים אלו אנו ממליצים לערוך יפוי כח ספציפי או כללי, קצר מועד, בשונה מיפוי כח מתמשך שאותו אנו ממליצים לאוכלוסייה המתבגרת. 

יפוי כח כזה שיערך מבעוד מועד ימנע הפרות חוזים עסקיים, חוזי מכר ורכישה של דירות, דיווחים וחתימות התלויים בזמן ובמקום, עיכובים ותביעות עתידיות. כבר בימים אלו הגיעו אלינו המקרים המשפטיים הראשונים כתוצאה מהשפעת הנגיף, דברים אשר יכלו להימנע לחלוטין אילו היתה הערכות משפטית מתאימה.


לייעוץ יפוי כח כללי מלאו את הפרטים הנ"ל:


מה עוד חשוב לדעת?

הבידוד ואי היכולת לצאת מהבית לחתימה על מסמכים נדרשים ומחייבי המציאות, הינו אחד הגורמים הראשיים להפרות ולתביעות שיגיעו בעקבות הנגיף. חתימה על ייפוי הכח במועד ימנע את הנזק המשפטי ואת הצורך להתמודד מאוחר יותר בתביעות בבתי משפט.

כמובן שאנו עורכים ייפוי כח אלו לתקופה מוגבלת בלבד, ותוקפם יפוג באופן אוטומטי עם חלוף המגפה או בכל מועד מוגדר אחר והם לא יעמדו בתוקפם החוקי שהינו עד 10 שנים.

ייפויי הכח נשמרים באופן מסודר במשרדנו וימסרו למיופה הכח על פי דרישת הלקוח בלבד, ובכך נבטיח אי שימוש בלתי הולם ביפוי הכח מחד, ועמידה בלוחות הזמנים ובהתחייבויות של מייפה הכח מאידך.

כפי שציינו, לאוכלוסייה המתבגרת אנו ממליצים על מספר חלופות משפטיות, כגון: יפוי כח מתמשך, צוואה נוטריונית וכד’. בעוד שיפוי כח כללי או ספציפי דורש חתימת נוטריון בלבד, יפוי הכח המתמשך דורש הסמכה מיוחדת מהאפוטרופוס הכללי.


לייעוץ ביפוי כח כללי מלאו את הפרטים הנ"ל:


את שני סוגי השירותים ניתן לקבל במשרדנו המספק שירותי נוטריון והכלל עו”ד בעלי הסמכה ליפוי כח מתמשך.

על מנת לשמור על תקנות משרד הבריאות ולמנוע התקהלות של למעלה מ-10 אנשים אנו ממליצים על קביעת פגישות מוזמנות ראש. 

מעוניינים ביפוי כח כללי? פנו לגולדברג ושות’ עורכי-דין

בנייד או בוואטסאפ: 054-3276422 או במייל lawyer.notary770@gmail.com

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *